temp
temp
temp
temp
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb

Інформація прокуратури Чернівецького району Вінницької області.

Про роботу органів прокуратури по виконанню вимог Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань»

 

16 січня 2014року Верховною Радою України прийнято Закон України   «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Для організації виконання Закону та завдань кримінального судочинства при розслідуванні злочинів, які підпадають під його дію, наказом прокурора Вінницької області утворено робочу групу під головуванням прокурора області, до складу якої увійшли керівники структурних підрозділів усіх управлінь та відділів прокуратури області.

З метою забезпечення належного функціонування групи та реалізації положень вищезазначеного Закону, прокуратурою Чернівецького району проводиться збір та аналіз інформації від органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади району, правоохоронних органів для встановлення фактів незаконно зайнятих і заблокованих під час акцій протестів будівель або ж приміщень органів влади та місцевого самоврядування на території району, фактів блокування транспортних комунікацій, вулиць, площ, провулків.

Також, прокуратурою Чернівецького району відслідковуються відомості, які вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань з метою встановлення фактів вчинення кримінальних правопорушень під час мирних зібрань.

З тексту Закону: статтею 1 зазначеногоЗакону передбачено звільнення від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених Законом, осіб, які є підозрюваними або обвинуваченими у вчиненні в період з 21 листопада по 26 грудня 2013року включно злочинів, за умови, що ці злочини пов’язані з масовими акціями протесту,  які розпочалися 21 листопада 2013року та закрити відповідні кримінальні провадження.

Звільнити від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, засуджених за ці злочини осіб.

Статтею 3 Закону визначено, що виконання цього Закону в частині звільнення від кримінальної відповідальності та від покарання обвинувачених та засуджених здійснюється судом, в частині закриття кримінальних проваджень, а в ході досудового розслідування, у яких жодній особі не повідомлено про підозру – прокурором.

Також, статтею 5 Закону визначено особи, які можуть звернутися із клопотанням про закриття провадження, звільнення від відповідальності чи від покарання.

  Закон України   «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» вводиться в дію лише з наступного дня, після того, як на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України буде розміщено повідомлення Генерального прокурора України про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності таких дій:

1)      звільнення всіх зайнятих приміщень органів державної влади та місцевого самоврядування;

2)      учасники масових акцій протесту повинні розблокувати транспортні комунікації, вулиці, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Враховуючи вищенаведене, прошу всіх – громадян, працівників правоохоронних органів, органів влади та місцевого самоврядування, забезпечити належне виконання вимог Закону.

 

Інформація розміщена за клопотанням прокуратури Чернівецького району Вінницької області від 11.02.2014року №58-134.

Повернутись