temp
temp
temp
temp
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb

Інформація про стан законності на території Чернівецького району в 2018 році та основні показники роботи прокуратури за вказаний період

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про стан законності на території Чернівецького району в 2018 році та основні показники роботи прокуратури за вказаний період

 

Могилів-Подільською місцевою прокуратурою, під юрисдикцію якої перебуває також Чернівецький район упродовж 2018 року вжито ряд заходів, спрямованих на підвищення ефективності запобігання та протидії злочинності та корупції, забезпечення належної роботи прокуратури та районного відділення поліції.

Упродовж минулого року спільно з правоохоронними органами району проведено 2 координаційні наради.

На зазначені наради запрошувались представники влади та місцевого самоврядування.

За результатами проведених нарад ухвалені спільні узгодженні заходи спрямовані на боротьбу із злочинністю та корупцією.

Реалізація даних узгоджених заходів певною мірою сприяла зміцненню законності на території нашого району.

Зокрема, зменшилась кількість вчинених злочинів з 104 у 2017 році до 85 у 2018. Таким чином рівень кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення у 2018 році склав 41, що є меншим ніж у 2017 році – 48 та меншим від середньообласного - 80.

Відсоток розкриття злочинів складає 73 % та є вищим ніж у 2017 році (70%) та середньообласного – 51%.

При цьому, вперше за декілька років вдалось збільшити відсоток розкриття кримінальних правопорушень минулих років, який у 2018 році склав 2,5 %, у 2017 році – лише  0,3 % (по області 2,6%).

Нажаль на території району збільшилась кількість особливо тяжких злочинів з 2 у 2017 році до 4 у 2018 році та тяжких злочинів з 35 до 36.

Проте у порівнянні з минулим роком зменшилась кількість вчинених злочинів середньої тяжкості з 37 до 23 та невеликої тяжкості з 30 до 22.

У 2018 році, незважаючи на проведення ООС на сході країни, введення воєнного стану, не допущено скоєння злочинів проти основ національної безпеки України.

Вперше за декілька років зменшилась кількість злочинів проти життя та здоров’я особи з 19 до 15, проте із указаної кількості злочинів вчинено 1 умисне вбивство та 1 тяжке тілесне ушкодження, що не спричинило смерть потерпілого.

Вже другий рік поспіль спостерігаємо за зменшенням кількість скоєних злочинів проти власності з 55 у 2017 році до 53 у 2018 році, в тому числі крадіжок з 48 до 44.

При цьому, незважаючи на позитивні тенденції минулих років збільшилась кількість шахрайств з 3 до 4 та розбоїв з 1 до 2.

Викликає занепокоєння збільшення вдвічі кількості вчинених незаконних заволодінь транспортними засобами з 2 у 2017 році до 4 у 2018 (у всіх 4 випадках злочини вчинено особами у стані алкогольного сп’яніння).

Правоохоронними органами району виявлено менше фактів скоєння злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів з 3 до 1 та не задокументовано жодного випадку незаконного збуту наркотичних речовин.

За період 2017-2018 років не вчинено жодного злочину проти статевої свободи та статевої недоторканості особи; проти миру, безпеки людства; проти волі, честі та гідності; проти безпеки виробництва.

У порівнянні з попереднім роком вчинено по одному злочину у сфері забезпечення призову та проти правосуддя.

За період 2018 року не виявлено жодного злочину проти довкілля, у 2017 році – 1.

Зменшилась кількість злочинів вчинених неповнолітніми з 2 до 1 та особами у стані алкогольного сп’яніння з 20 до 18.

Проте викликає занепокоєння значний ріст вчинених злочинів раніше судимими особами з 15 до 24 та групою осіб з 1 до 15.

За період 2018 року Чернівецьким ВП ГУНП в області заведено 1 оперативно-розшукову справу категорії «Розшук» та прийнято рішення про закриття 1 ОРС. Усього у провадженні перебувало 3 ОРС категорії «Розшук».

 

Далі хочу зупинитись на основних показниках роботи Чернівецького відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури.

В сфері нагляду за досудовим розслідуванням у формі процесуального керівництва прокурорами надано слідчим 51 письмову вказівку, скасовано 2 незаконних постанови слідчих про закриття кримінальних проваджень.

Крім того, за результатами перевірок реєстрації злочинів Чернівецьким ВП ГУНП виявлено 1 укритий злочин, за фактом ухилення від виконання військового обов’язку жителем району. На даний час досудове розслідування завершено та прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт.

Працівниками відділу місцевої прокуратури упродовж 2018 року до суду скеровано 39 обвинувальних акти у кримінальних провадженнях, у тому числі 1 – з угодою про примирення та 1 – про визнання винуватості.

За результатами підтримання публічного обвинувачення прийнято участь в 15 підготовчих судових засіданнях, 53 судових розглядах кримінальних проваджень в суді І-інстанції по суті, за результатами яких судами ухвалено 42 обвинувальних вироки.

У сфері представництва інтересів держави в суді в 2018 році до суду заявлено 4 позова на загальну суму 188,1 тис. грн., з яких розглянуто 4 на суму 188,1 грн. та задоволені в повному обсязі.

Крім того, здійснено вступ в розгляд заяви Чернівецької селищної ради, в результаті чого задоволено позов на суму 111 тис. грн.

Упродовж 2018 року реально виконано рішень суду на суму                400,5 тис. грн.,  в тому числі по рішенням  минулих років на суму 346 тис. грн.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян,  упродовж 2018 року відділом місцевої  прокуратури внесено 4 вказівки в Чернівецьке відділення  поліції

Також,упродовж 2018 року внесено 3 вказівки начальнику районного сектору з питань пробації в частині виконання кримінальних покарань не пов’язаних із позбавленням волі.

Одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури є розгляд звернень громадян та проведення їх особистого прийому. Це питання постійно перебуває на контролі керівництва місцевої прокуратури.

Упродовж 2018 року до відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури надійшло 32 звернення від фізичних та юридичних осіб, на особистому прийомі громадян звернулося  30 осіб.

По суті прокурорами розглянуто 33 звернення, 9 - направлено за належністю.

 

Повернутись