temp
temp
temp
temp
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb

Інформація Чернівецького відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури про стан законності на території Чернівецького району в 2016році

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про стан законності на території Чернівецького району в 2016 році та основні показники роботи прокуратури за вказаний період

 

 

Могилів-Подільською місцевою прокуратурою, під юрисдикцією якої перебуває також Чернівецький район, упродовж 2016 року вжито ряд заходів, спрямованих на підвищення ефективності боротьби із злочинністю та забезпечення належної роботи Чернівецького відділення поліції Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області.

Упродовж 2016 року прокуратурою спільно з правоохоронними органами району, за участю представників влади та місцевого самоврядуванняпроведено 2 координаційні наради.За результатами проведених нарад ухвалені узгоджені заходи, спрямовані на боротьбу із злочинністю та корупцією, що певною мірою сприяло зміцненню законності на території нашого району.

Зокрема, зменшилась кількість вчинених злочинів з 223 у 2015 році до 181 у 2016. Тобто, беручи до уваги кількість населення району, рівень злочинності на 10 тисяч склав 90 злочинів, що є меншим ніж у 2015 році – 110 та меншим від середньо обласного - 103.

Відсоток розкриття злочинів складає 63 %, що є значно вищим від середнього по  області – 41%. Відсоток розкриття злочинів минулих років складає 4 % (по області 3%).

Зменшилась кількість тяжких злочинів з 44 до 37 (по області ріст на 21%), середньої тяжкості з 59 до 30 та невеликої тяжкості з 50 до 40, проте на відміну від 2015 року, на території району зареєстровано 2 особливо тяжких злочини.

Вперше за декілька років, незважаючи на нестабільну загально економічну ситуацію в державі та рівень безробітності населення, вжитими спільними заходами правоохоронних органів району вдалось майже вдвічі зменшити кількість скоєних злочинів проти власності з 91 до 48, з яких крадіжок з 69 до 38, шахрайств з 11 до 3, привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем з 6 до 2.

Крім того, зменшилась кількість вчинених злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадяниназ 5 до 3, проти громадського порядку та моральності з 2 до 1, проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян з 11 до 4.

У якості позитиву слід відмітити, що за період 2016 року не вчинено жодного злочину проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти миру, безпеки людства та проти правосуддя.

Зменшилась кількість злочинів, учинених неповнолітніми з 7 до 3 та групою осіб з 9 до 1.

Проте, на фоні вищевказаних позитивних тенденцій, через ряд як об’єктивних, так і суб’єктивних факторів у минулому році відбувся ріст злочинів, учинених раніше судимими особами з 14 до 19 та у стані алкогольного сп’яніння з 17 до 30. Крім того, збільшилась кількість злочинів проти довкілля з 0 до 2, проти громадської безпеки з 3 до 4 та проти безпеки руху з 2 до 3.

Незважаючи на виявлення в минулому році відділом поліції значної кількості фактів вирощування маку, конопель та незаконного зберігання наркотичних засобів, не задокументовано жодного випадку незаконного збуту наркотичних речовин, а тому органам поліції необхідно активізувати діяльність, в тому числі оперативно-розшукову, щодо встановлення джерел надходження (збуту ) наркотиків громадянам.

 

Крім того, Чернівецьким відділом Могилів-Подільської місцевої прокуратури за період 2016 року вжито ряд заходів правового характеру, з метою забезпечення законності на території району.

Як відомо, відповідно до ст. 2 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру покладаються такі функції:

1) підтримання державного обвинувачення в суді;

2) представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом;

3) нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;

4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

У сфері нагляду за досудовим розслідуванням у формі процесуального керівництва у минулому році прокурорами відділу надано слідчим поліції 35 письмових вказівок та скасовано 5 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень.

Упродовж 2016 року працівниками Чернівецького відділу прокуратури до суду скеровано 64 обвинувальних акти у кримінальних провадженнях, у тому числі 4 – з угодами про примирення. Також, до суду направлено клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності відносно 1 особи.

За результатами підтримання державного обвинувачення прокурорами Чернівецького відділу прокуратури прийнято участь в 131 підготовчому судовому засіданні та судових розглядах кримінальних проваджень в суді                 І-інстанції по суті, за результатами яких судами ухвалено 37 обвинувальних вироків.

У сфері представництва інтересів держави в суді працівниками відділу в 2016 році до суду заявлено 3 позови на загальну суму 72215 грн., які розглянуті та задоволені в повному обсязі.

Упродовж року реально виконано рішень суду, ухвалених за позовами прокурорів, в тому числі минулих років на загальну суму 70644 грн.

Крім того, заявлено до суду 1 позов в інтересах неповнолітніх, який задоволено та рішенням суду зобов’язано Гонтівську сільську раду вжити заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів та пішоходів на території, прилеглій до навчального закладу Гонтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян,  упродовж 2016  року відділом прокуратури внесено 2 вказівки про усунення порушень вимог законодавства до Чернівецького районного сектору кримінально-виконавчої інспекції УДПтС України у Вінницькій області, які розглянуто з усуненням виявлених порушень.

Крім того, прокуратурою взято участь у 36 судових засіданнях, щодо розгляду питань пов’язаних з виконанням вироків.

У сфері боротьби з корупцією прокурором відділу Кізликом О.М. здійснювалося процесуальне керівництво та підтримувалося державне обвинувачення у 1 кримінальному провадженні за ст.ст. 191 ч. 2, 366 ч. 1 КК України, у якому особу визнано винною у вчиненні корупційного діяння.

Також внесено 1 подання про усунення порушень вимог фінансового контролю  за фактами недостовірностей у заповнених щорічних деклараціях.

Одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури є розгляд звернень громадян та проведення їх особистого прийому. Це питання постійно перебуває на контролі керівництва місцевої прокуратури. Протягом 2016 року до Чернівецького відділу прокуратури надійшло 44 звернення від фізичних  та юридичних осіб, з них на особистому прийомі 24 звернення, які розглянуто згідно вимог Закону України «Про звернення громадян».

 

 

Чернівецький відділ

Могилів-Подільської

місцевої прокуратури                                                                

Повернутись