temp
temp
temp
temp
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb

Інформація Чернівецького відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратур про стан роботи органів прокуратури на території Чернівецького району у І півріччі 2017року

СТАН РОБОТИ ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ НА ТЕРИТОРІЇ ЧЕРІНВЕЦЬКОГО РАЙОНУ У І ПІВРІЧЧІ 2017 РОКУ

 

У першому півріччі 2017 року при виконанні конституційної функції прокуратури з організації та процесуального керівництва досудовим розслідування у кримінальних провадженнях, прокурорами Чернівецького відділу місцевої прокуратури забезпечено нагляд за станом розслідування 157 кримінальних проваджень, у тому числі проваджень минулих років у яких розслідування триває.

З метою активізації досудового розслідування та координації дій слідчих процесуальними керівниками дано 61 письмову вказівку про проведення конкретних слідчих дій у провадженнях.

За результатами зібраних доказів під час досудового розслідування оголошено підозру 33 особам, без врахування кримінальних проваджень минулих років.

У 2 кримінальних провадженнях, з метою забезпечення виконання обов’язків підозрюваними, погоджено направлення до суду клопотання про обрання запобіжних заходів, з них відносно 1 особи обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту та 1 тримання під вартою.

За період 6 місяців 2017 року до суду направлено 25 обвинувальних актів та перевірено законність рішень слідчих про закриття 48 кримінальних проваджень, з яких 4 скасовано у зв’язку із їх незаконністю.

При направленні 5 кримінальних проваджень до суду застосовано, передбачений чинним Кримінальним процесуальним кодексом України, інститут угод, а саме скеровано 4 угоди про примирення між підозрюваними з потерпілими та 1 угоду про визнання винуватості укладену між прокурором та підозрюваним. Також, до суду направлено клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності відносно 1 особи.

У якості позитиву необхідно відмітити той факт, що протягом півріччя судами обвинувальні акти не поверталися, що свідчить про безумовне дотримання слідчими та процесуальними керівниками у провадженнях норм чинного законодавства.

Під час здійснення нагляду за дотриманням законів органами поліції при здійсненні оперативно-розшукової діяльності перевірено законність заведення та проведення відповідних заходів у 5 оперативно-розшукових справах. За результатами перевірок дано 3 письмових вказівки оперативному підрозділу про необхідність проведення конкретних заходів у справах та внесено 2 доручення керівництву поліції про проведення перевірок з метою усунення виявлених порушень при здійсненні розшукової діяльності, за результатами розгляду яких усунуто порушення та притягнуто до відповідальності винних осіб.

При виконанні конституційної функції прокуратури у вигляді підтримання публічного обвинувачення в суді, прокурорами відділу забезпечено участь у 44 кримінальних справах, що перебували на розгляді Чернівецького районного суду.

За результатами такої участі у суді прокуратурою доведено винуватість у вчиненні інкримінованих злочинів усіх без винятку обвинувачених та станом на І півріччя 2017 року судом винесено 18 обвинувальних вироків.

За принципової позиції прокуратури оскаржено 2 вироки суду, які у подальшому скасовані апеляційним судом.

У сфері представництва інтересів держави в суді працівниками відділу до суду заявлено 7 позовів на загальну суму 347 тис. грн., які розглянуті та задоволені в повному обсязі.

Крім того, прокуратурою вжито заходи представницького характеру під час захисту прав і свобод дітей. Зокрема, заявлено 3 позови в інтересах держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Чернівецької РДА на загальну суму 34 тис. грн.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян упродовж півріччя відділом прокуратури внесено 1 вказівку про усунення порушень вимог законодавства до Чернівецького органу пробації та 2 вказівки до Чернівецького відділення поліції, за результатами розгляду яких винні службові особи понесли відповідальність.

Також, не залишився поза увагою прокуратури стан зберігання речових доказів та тимчасово вилученого майна під час досудового розслідування кримінальних проваджень Чернівецьким відділенням поліції. За результатами проведених перевірок виявлено ряд порушень, які у подальшому могли призвести до втрати речових доказів та були усунуті на вимогу прокуратури.

Одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури є розгляд звернень громадян та проведення їх особистого прийому. Це питання постійно перебуває на контролі керівництва місцевої прокуратури. Протягом І півріччя до Чернівецького відділу прокуратури надійшло 32 звернення від фізичних та юридичних осіб, які розглянуто згідно вимог Закону України «Про звернення громадян».

 

 

Начальник відділу                                                               Микола Романюк

Повернутись