temp
temp
temp
temp
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb

Про  Всеукраїнський  перепис  населення

Головне управління статистики у Вінницькій області  інформує про те, що на виконання Закону України "Про Всеукраїнський перепис населення", розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 року №581-р "Про проведення у 2020 році Всеукраїнського перепису населення" (зі змінами) та згідно з вказівками Державної служби статистики України (лист №10.1-16/130-19 від 15.04.2019) Головним управлінням статистики здійснюються підготовчі роботи до проведення Всеукраїнського перепису населення у Вінницькій області. Зокрема, уточняється інформація щодо меж міських населених пунктів області, переліку вулиць, кількості будинків (житлових і нежитлових), характеристики житлових будинків та кількості осіб, які в них проживають, переліку установ з рухомим складом населення та інституційних установ тощо. Протягом квітня-серпня поточного року працівники Головного управління статистики здійснювали перевірки стану адресного господарства в міських населених пунктах Вінницької області. Перевірялася наявність покажчиків із назвами вулиць, провулків тощо та номерних знаків на будинках, а також їх якість. Загалом станом на 01.09.2019 перевірено 47 міських населених пунктів області, в них обстежено 5 041 вулицю та 142 754 будинки. Результати перевірок стану адресного господарства в розрізі районів, міст та смт наведені в додатку "Дані про результати перевірок стану адресного господарства по міських населених пунктах Вінницької області станом на 01.09.2019".

Результати перевірок свідчать про те, що стан адресного господарства по усіх перевірених населених пунктах потребує суттєвого упорядкування, так як з числа перевірених вулиць, провулків тощо 3 874 або 76,8% не мають покажчиків із назвами, 57 151 або 40,0% будинків не мають номерних знаків! Серед усіх перевірених міських населених пунктів слід відмітити ті, в яких найменше недоліків у адресному господарстві, а саме: м. Ладижин (19,7% вулиць не мають покажчиків та 19,8% будинків не мають номерних знаків), м. Бершадь (35% вулиць та 51,3% будинків, відповідно), емт Стрижавка (46,0% вулиць та 42,2% будинків, відповідно), м. Гайсин (58,5% вулиць та 12,4% будинків, відповідно) та м. Вінниця (64,1 % вулиць та 26,2% будинків, відповідно). По інших 43 міських населених пунктах області питома вага вулиць, які не мають покажчиків з назвою, перевищує 60%, а по 28 містах та смт питома вага будинків, на яких не розміщені номерні знаки, перевищує 40%. Є населені пункти по яких питома вага вулиць, які не мають покажчиків з назвами, перевищує 90%. Зокрема, це смт Залізничне (100%), смт Літин (94,8%), смт Вапнярка (94,5%), смт Оратів (94,1%), смт Чернівці (93,3%) тощо. Найгірша ситуація з розміщенням та наявністю номерних знаків на будинках по смт Чернівці (90,9% будинків не мають номерних знаків), смт Браїлів (78,0%), відповідно), смт Муровані Курилівці (76,3%, відповідно). З метою вжиття дієвих заходів по виконанню робіт з упорядкування адресного господарства Головне управління статистики щомісячно, починаючи з червня поточного року, письмово інформувало голів райдержадміністрацій та міських (селищних) рад про результати перевірок стану адресного господарства, здійснених протягом попереднього місяця. За інформацією, отриманою від міських (селищних) рад, основною перешкодою для виготовлення та розміщення покажчиків з назвами вулиць є те, що бюджетами територіальних громад на 2019 рік не передбачено фінансування таких витрат. Що стосується розміщення номерних знаків на будинках, то відповідними службами органів місцевого самоврядування проводиться роз'яснювальна робота серед населення. Згідно з календарним планом підготовчих робіт до Всеукраїнського перепису населення 2020 року у жовтні поточного року планується розпочати проведення робіт по складанню квартальних списків житлових будинків та житлових приміщень в інших будівлях у міських населених пунктах та списків сільських населених пунктів. Складання зазначених списків є одним із найважливіших етапів підготовчих робіт, оскільки від їх якості залежить правильність проведення переписного районування та забезпечення повноти охоплення населення області під час Всеукраїнського перепису населення. Для виконання робіт зі складання квартальних списків Головним управлінням статистики у жовтні-листопаді поточного року будуть залучатися реєстратори, як тимчасовий персонал. Відсутність покажчиків з назвами вулиць та номерних знаків на будинках буде значно перешкоджати їхній роботі.   

        Враховуючи викладене та керуючись статтею 8 Закону України ’’Про Всеукраїнський перепис населення" просимо Вас надати доручення головам районних, міських, селищних, сільських рад та об'єднаних територіальних громад: • вжити усіх необхідних заходів, пов'язаних з упорядкуванням адресного господарства, забезпечивши наявність покажчиків з назвами вулиць та розміщення номерних знаків на будинках. За результатами здійснених робіт проінформувати Головне управління статистики до 01.11.2019; • сприяти Головному управлінню статистики у проведенні робіт по переписному районуванню, складанню квартальних списків житлових будинків та житлових приміщень в інших будівлях у міських населених пунктах та списків сільських населених пунктів. Додаток : Дані про результати перевірок стану адресного господарства по міських населених пунктах Вінницької області станом на 01.09.2019 на 2 арк. Заздалегідь вдячні Вам за розуміння та співпрацю.