temp
temp
temp
temp
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb

Р ІШ Е Н Н Я №471 39 позачергової сесії районної ради 6 скликання від 23 січня 2015року

УКРАЇНА

ЧЕРНІВЕЦЬКА РАЙОННА  РАДА

ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я № 471

 

 

23 січня 2015 року                                       39 позачергова  сесія районної ради 6 скликання

Про виконання програми охорони

навколишнього природного середовища

Чернівецького району на 2012-2015 роки

за І півріччя 2014 року

 

 

 

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління економіки райдержадміністрації В.Т.Примака районна рада зазначає, що з часу затвердження програми охорони навколишнього природного  середовища в Чернівецькому районі на 2012-2015 роки 22.12.2011 року місцевими органами виконавчої влади , органами місцевого самоврядування , виконавцями програми вжито цілий рід заходів.

Велика увага приділяється озелененню населених пунктів району . Вагомий внесок у цю справу вносить Моївське лісництво , яке займається вирощуванням та висаджуванням саджанців дуба червоного , дуба звичайного , сосни звичайної , горіха чорного , граба, клена , ялини звичайної та ялини декоративної колючої .

З початку 2014 року посаджено 29 гектарів лісу, висаджено 90.3 тисяч саджанців дерев.

Постійно проводяться акції "Майбутнє  лісу в твоїх  руках". Прикладом в цій роботі служать учні Моївської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів , де діє шкільне лісництво . Моївське шкільне лісництво  постійно займає призові місця в відповідних обласних конкурсах.

Шаргородське РКАЛГДП ВОКЛСЛП "Вінниця-агроліс"– Шаргородський "Райагроліс"в попередні троки на виділених земельних ділянках в березівській та Володіївецькій сільських радах займалося посадкою лісу. Зараз проводить лісо відновлювальні роботи тільки  на тих площах , де проведена вирубка дерев.

В населених пунктах району  створено 17 парків  та 10 скверів загальною площею 130 га.

Недопрацювання в виконанні заходів  програми є не створення інфраструктури ландшафтного парку "Мурафа", хоча звернення про це до обласних  органів влади були надіслані.

На території району визначені пам’ятки природи загальнодержавного значення : Урочище "Гайдамацький яр"загальною площею 96 га (Бабчинецька сільська рада ) ; "могутні дуби"загальною площею 0.01 га (Моївська сільська рада , Моївське лісництво ), "Віковий дуб"загальною площею 0.01 га ( Моївська сільська рада , Моївське лісництво) ; Гідрологічні"Джерело Кадуб"загальною площею 0.01 га (Бабчинецька сільська рада ); "Моївське"загальною площею 9.4 га (Борівська сільська рада , Моївське лісництво).

З метою здійснення комплексу заходів з благоустрою населених пунктів  району проводився двомісячник благоустрою населених пунктів . на території району наявні 22 паспортизованих сміттєзвалища  . Обєми побутових відходів становлять 2-3 тисячі тонн на рік. Станом на 01.07.2014 року частково об лаштовані під’їдні шляхи з твердим покриттям до 1 сміттєзвалища в смт.Чернівці  та 9 сміииєзвалищ в селах Березівка, Борівка, Букатинка , Вила-Ярузькі. Володіївці, Гонтівка, Лозове , Мазурівка, Саїнка . На сміттєзвалищах висаджено  саджанців дерев грабу в кількості 19.2 тис.штук, що становить 100% до визначеної потреби, відсоток прижитих саджанців грабу складає 70.

                        З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 290 тис.грн. за рахунок яких в 2012 році Чернівецькою селищною радою було придбано 1 сміттєвозну машину вартістю 185.9 тис.грн.. та на 104.1 тис.грн. закуплено 48 контейнерів для сміття  та облаштовано 12 контейнерських площадок.

В районі діють 3 комунальних підприємства : КП "Чернівецький комунсервіс", КП "Надія"Бабчинецької сільської ради , КП "Подільська зоря"Володіївецької сільської ради , які за минулий рік  надали послуг на 148.1 тис.грн., а за 6 місяців поточного року – на 65.5 тис.грн.

Слід відмітити , що селищна рада недостатньо фінансує роботи по санітарній очистці  населеного пункту .

З місцевих бюджетів територіальних громад на благоустрій населених пунктів використано в 2013 році 236 тис.грн., в 2014 році – 244.5 тис.грн.. В 2013 році сільськими , селищною радами укладено соціальних угод з агровиробниками на суму 785 тис.грн. . Частину коштів використано на благоустрій на санітарну очистку населених пунктів.

Перезатарено та вивезено з району невідомі, непридатні для використання отрутохімікати  масою 51.5 тонни . в тому числі : з Чернівецької селищної ради  - 22 тонни ; з Володіївецької сільської ради – 1 тонна ; з Саїнської сільської ради – 7 тонн, з Мазурівської сільської ради – 9 тонн ;з Бабчинецької сільської ради – 12.5 тонн. Але в процесі виконання робіт  виявлено значно більшу кількість непридатних невідомих отрутохімікатів .  Роботи будуть продовжені.

На території району діють 15 водогонів. Протягом 2014 року  по водогонах району проведено реконструкцію 1 км водогінних мереж із заміною водогінних труб та будівництвом нових мереж смт.Чернівці.Проведено капітальний ремонт 3надсвердловинних павільйонів КП "Чернівці-Комунсервіс". Проведено поточні ремонти над свердловинних павільйонів по 13 сільських  та 2 комунальних водогонах.

Огороджені зони санітарної охорони джерел , водопостачання артезіанських свердловин . відремонтовано дахи  павільйонів свердловин №№1,2,3. Відремонтовано резервуар чистої води.

Заплановано в поточному році проведення подальшого ремонту водопровідної мережі на комунальному водогоні  КП "Чернівецький комунсервіс". Ремонт водопровідних башт  в 9 селах : Бабчинці, Березівка, Борівка, Букатинка , Володіївці, готівка, Лозове, Мазурівка , Моївка.

                        Потребує ремонту 93.6 км водогінної мережі району.

                        На будівництво очисних споруд Чернівецької центральної районної лікарні протягом 2012-2014 років з Фонду охорони навколишнього природного середовища надійшло 2196.5 тис.грн.В 2014 році ТОВ "Альманах"проводить роботи по завершенню будівництва цього об’єкту . Подано запит про виділення 408.2 тис.грн. на завершення будівництва очисних споруд .

При виконкомах сільських , селищної рад району утворено громадські комітети  по контролю за дотриманням норм законодавства України у сфері експлуатації водних об’єктів , зданих в оренду, визначено громадських інспекторів з екологічної безпеки.

Райдержадміністрацією розробляється проект цільової програми розвитку водного господарства району на період до 2021 року.

Враховуючи вищезазначене , відповідно до п.16 ч.1.ст.43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"районна рада ВИРІШИЛА:

1.      Інформацію В.Т.Примака , начальника управління економіки райдержадміністрації прийняти до відома.

2.      Районній раді та райдержадміністрації звернутися до обласної ради та облдержадміністрації про виділення коштів на створення інфраструктури  регіонального ландшафтного парку "Мурафа".

3.      Районній державній адміністрації  спільно з виконкомами місцевих рад району продовжити роботи та перезатарення , вивезення з району невідомих , непридатних для використання отрутохімікатів .

4.      Райдержадміністрації сприяти завершенню будівництва очисних  споруд Чернівецької лікарні планового лікування.

5.      Сільській, селищній радам:

5.1.                       Використовувати можливості кооперування коштів громадян , місцевих бюджетів, благодійників , грантів та програм для проведення ремонтів водогонів.

5.2.                       На особливому контролі тримати  питання збору , вивезення та утилізації сміття та відходів.

5.3.                       Здійснювати координацію діяльності громадських комітетів по контролю за дотриманням норм законодавства України у сфері експлуатації водних об’єктів зданих в оренду , громадських інспекторів  з екологічної безпеки з відповідними місцевими органами виконавчої влади.

6.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань земельних відносин, контролю за дотриманням охорони природного навколишнього середовища (М.М.Гоцуляк).

 

     

 

 

 

 

Заступник голови районної ради                 С.Злощинський

 

Повернутись