temp
temp
temp
temp
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb
temp-thumb

Р І Ш Е Н Н Я № 436 від 04 листопада 2014 року 36 позачергова сесія 6 скликання

 

УКРАЇНА

ЧЕРНІВЕЦЬКА РАЙОННА  РАДА

ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я №436

 

04 листопада  2014 року                             36 позачергова  сесія 6 скликання

 

 

Про виконання програми економічного і соціального розвитку

району за І півріччя 2014 року

 

 

 

                        Заслухавши та обговоривши доповідь начальника управління економіки районної державної адміністрації  В.Т.Примака, районна рада зазначає, що складна політична ситуація ,  яка склалася в країні , негативно вплинула на економічний розвиток району . Незважаючи на окремі недоліки . слід відмітити позитивні напрацювання за І півріччя 2014 року.

                        В смт.Чернівці розпочав роботу цех по виробництву твердих сирів. Чернівецький сирзавод зможе переробляти 30 тонн молочної сировини за добу . Підприємство займається виробництвом сирів  сичужної групи , масла та сичужного творога.

                        СТОВ "Хлібопродукт". який займається виробництвом хлібобулочних виробів , призупинило роботу в зв’язку з капітальним ремонтом.

            СП "Моївський цукор"  проводить ремонтні роботи до сезонного цукроваріння.

            Важливу роль у розвитку економіки  району відіграють  підприємства малого та середнього бізнесу.

            Всього в районі 755 субєктів малого підприємництва та 2 середніх підприємства , в тому числі 106 юридичних осіб  та 647 фізичних осіб-підприємців. Діючих 69 юридичних і 627 фізичних осіб.

            Надійшло до місцевого бюджету за І півріччя 2014 року від суб’єктів малого та середнього  підприємництва 1765.6 тис.грн., що становить 30.8% до всіх надходжень.

            Торгівельними підприємствами та організаціями району за І квартал 2014 року реалізовано товарів на суму 8045.5 тис.грн., що складає 115.9% до відповідного періоду минулого року . В розрахунку на одного жителя  на суму 360.8 грн.

            Підприємствами сфери послуг надано населенню послуг  за 5 місяців поточного року на суму 328.1 тис.грн.

            Господарствами усіх форм власності в районі обробляється 43 тис.га ріллі,  в тому числі в сільськогосподарських підприємствах 30.3 тис.га. Посіяно 8.5 тис. га озимих зернових , 906 га ріпаку , ярих культур 29.6 тис.га, з них зернових 11.7 тис.га . в тому числі кукурудзи на зерно – 8.3 тис.га, цукрових буряків -1.2 тис.га , соняшнику – 5.6 тис.га., інших культур- 11.1 тис.га.

            Проблемним в районі є СТОВ "Дністер-Агро". Яке орендує 3.1 тис.га земельних паїв в тому числі  с.Вила-Ярузькі , с.Лозове, с.Гонтівка, але в 2014 році   поля залишилися не засіяні.

            Після збирання ранніх зернових  буде проводитися підготовка ґрунту  під посів озимого  ріпаку , якого планується посіяти 960 га , та під озимі зернові , які планується посіяти на площі 9580 га.

            Чисельність великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств – 7929 голів, в тому числі корів- 4804 гол., свиней-5906 гол., овець і кіз – 786 гол.

            В районі діючих 25 молокопунктів із 27 створених.

            За І півріччя поточного року по всіх категоріях господарств в Чернівецькому  районі заготовлено молока – 9481 тонна , мяса – 505.6 тонн.

            Для нарощення поголів’я корів та всього поголів’я ВРХ розроблено інвестиційний проект реконструкції тваринницьких приміщень в ФГ "Борівське"с.Борівка (потужність – 100 голів ВРХ). Реконструкція буде завершена в 2015 році .

            Важливими показником соціально – економічного розвитку  є стан капітального будівництва . За звітний період підприємствами та організаціями району освоєно 1 млн. 424 тис.грн. капітальних інвестицій . В основному це придбання обладнання  і техніки. Будівельні роботи не проводилися . не звітували приватні власники по введенню житла в експлуатацію.

            З метою забезпечення житлом громадян , які потребують поліпшення житлових умов, вирішено завершити будівництво 7-ми квартирного житлового будинку по вул.. 40-річчя Перемоги  в смт.Чернівці. наявні мережі водопостачання , електропостачання .

            Відповідно до постанови КМУ№65 від 01.03.2014 року тимчасово призупинено ремонтні роботи  закладів охорони здоров’я, культури та інших галузей. Роботи проводяться лише по тих об’єктах , які є аварійними , або мають високий ступінь готовності.

            В галузі охорони здоров’я заплановано продовжити роботи по покращенню матеріально- технічної бази структурних підрозділів  Чернівецького районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги , а саме завершення ремонту Березівської лікарської амбулаторії  загальної практики сімейної медицини , заміну вікон ФАПу в с.Вила – Ярузькі , завершення ремонту адміністративного корпусу Чернівецького районного медичного центру первинної медико – санітарної допомоги .

            В галузі освіти  заплановано ремонт шкільної їдальні Чернівецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів . В районному бюджеті  на цей об’єкт передбачено 189 тис.грн., з яких оплачено 11 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації . Крім того, передбачено залучити з обласного бюджету до 300 тис.грн.

            Для завершення ремонту Гонтівського дитячого дошкільного закладу виготовлена проектно – кошторисна документація на суму 300 тис.грн. Загальний об’єм виконаних робіт становить 20%.

            Для Саїнської ЗОШ І-ІІ ступенів виготовлена проектно-кошторисна документація щодо енерго та теплозбереженя шкільної їдальні , зокрема заміни 8 вікон  та 1 дверей на енергозберігаючі , встановлення енергозберігаючого котла на твердому паливі . На ці заходи буде витрачено 30 тис.грн. з фонду конкурсу, 20 тис.грн. спонсорської допомоги (Бень В.В.) . 5 тис.грн. з  сільського бюджету .

            Ведуться ремонтні роботи для створення навчально-виховного закладу  "Школа-сад". Для цих потреб виділено з районного бюджету 50 тис.грн. для придбання матеріалів, роботи будуть проводитись за рахунок спонсорів.

            В галузі культури заплановано продовження ремонтних робіт  в Бабчинецькому , Березівському , Володіївецькому  сільських Будинках культури , але через відсутність фінансування в І півріччі ремонтні роботи не проводились . В поточному році заплановано завершення будівництва очисних споруд  Чернівецької лікарні планового лікування . Подано запит до Департаменту економічного розвитку Вінницької облдержадміністрації на суму 408.2 тис.грн. про виділення коштів з фонду охорони навколишнього природного середовища на завершення робіт.

            На ремонт доріг у районі передбачено в поточному році 607.1 тис.грн. субвенції з державного бюджету та 280.8 тис.грн. з обласного бюджету на вибірковий капітальний ремонт дорожнього покриття  по вул..Мічуріна в с.Гонтівка ( 238.5 тис.грн) та експлуатаційне утримання  доріг в смт.Чернівці (42.3 тис.грн).

            Станом на 01.07.2014 року з державного бюджету  надійшли кошти в сумі 301.1 тис.грн. на проведення капітального та 180.1 тис.грн. на поточний ремонт доріг в населених пунктах району .

             В районі  в закладах соціальної сфери функціонує 27 котелень , які працюють на різних видах палива. Потреба вугілля на рік становить 1982 тонни. До кінця  2014 року  необхідно закупити 822 тонни .

            В закладах соціальної сфери  проведено ремонтні роботи з використанням енергозберігаючих технологій : встановлено нові котли в районній лікарні , в 8 школах  та 2 дитячих дошкільних закладах , в 4 амбулаторіях . В 2014 році проведено  заміну котлів  в Борівській ЗОШ І-ІІІ ступенів , заміну вікон та дверей в Мазурівській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Мазурівському дитячому садку .

            В поточному році проведено реконструкцію вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій в с.Березівка  на суму 127.3 тис.грн., з яких 63 тис.грн. виділено Проектом ЄСПРООН "Місцевий розвиток , орієнтований на громаду ".

            В райдержадміністрації  виділено  приміщення , в якому проведено ремонт , придбано компютерну техніку  та офісні меблі для розміщення центру надання адміністративних послуг .

            За І півріччя 2014 року центром надано 62 адміністративні послуги . Вирішується питання щодо розширення переліку послуг , які будуть надаватися через центр.

            До зведеного бюджету району за І півріччя 2014 року надійшло 8165.8 тис.грн., що складає 114% до плану, в тому числі до  державного бюджету 606.4 тис.грн., або 103.4% до плану .

            До загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 5 млн. 729 тис.грн. власних і закріплених доходів , що складає 108% до планових показників та 100% до рівня попереднього року. Бюджети селищної та сільських рад виконано повністю. Всього за доходами  бюджет району за 6 місяців 2014 року виконано  на суму 33 млн. 865.5 тис.грн., що на 2.3 млн. грн.. більше відповідного періоду минулого року, або становить 107%.

            За І півріччя 2014 року управлінням Пенсійного Фонду план власних надходжень до бюджету Пенсійного Фонду виконано на 165.3%, при завданні 42.8 тис.грн.  фактично зібрано 70.7 тис.грн.

            Найбільшими боржниками до управління пенсійного Фонду України по сплаті єдиного соціального внеску станом на 01.07.2014 року є : ТОВ "Чернівецький райсількомунгосп"- 21.2 тис.грн., ПП "Моречереда О.С."- 3.4 тис.грн., ПП "Соколовський М.Д.- 2.2 тис.грн.

            Станом на 01.07.2014 року в Управлінні пенсійного Фонду Чернівецького району перебуває на обліку  7905 пенсіонерів. Середній розмір пенсійної виплати становить 1237.79 грн. Забезпечено стовідсоткове фінансування пенсій  та грошових допомог.

            Управлінням праці та соціального захисту населення Чернівецької райдержадміністрації за І півріччя 2014 року призначено пільговим категоріям допомог на суму 10 млн.601.1 тис.грн., виплачено – 10 млн.601.8 тис.грн., кількість одержувачів – 1884 чол.Житлову субсидію призначено 1034 сімям на суму 872 тис.грн., профінансовано 50.6 тис.грн. (заборгованість – 365.4 тис.грн. за 2012 рік).

            На надання пільг на  оплату житлово – комунальних послуг , твердого палива , з послуг зв’язку  та інших передбачених законодавством  пільг і компенсацій, з Держбюджету на 2014 рік виділено 1.556 млн.грн.

            Станом на 1 липня 2014 року для 1386 одержувачів всіх видів   державних допомог сім’ям з дітьми , малозабезпеченим сімям , інвалідам з дитинства , дітям – інвалідам  та тимчасової  допомоги дітям, батьки  яких ухиляються від сплати аліментів . направлено 10 млн. 601.1 тис.грн.

            За червень 2014 року  середньомісячна  заробітна плата  по району складає  2640 грн., що на 4% більше до відповідного періоду минулого року . Залишається напруженою ситуація на ринку праці. В І півріччі 2014 року в районному центрі  зайнятості отримали послуги 1552 чол. ( за відповідний період 2013 року – 1709 чол). З них безробітних -1532 чол. Загальна чисельність незайнятого населення на обліку в районному центрі  зайнятості станом на 01.07.2014 року складала  749  чол., із них безробітних 727 чол., що на 8%  менше до відповідного періоду минулого року .

            За І півріччя  за сприяння районного центру зайнятості  працевлаштовано 485 чол., професійне навчання  пройшли 122 безробітних.

            Враховуючи вищевикладене , відповідно до ст..ст.43,44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районна рада ВИРІШИЛА:

  1. Доповідь начальника управління економіки райдержадміністрації В.Т.примака прийняти до відома.
  2. Рекомендувати райдержадміністрації:
    1. Вжити заходів щодо завершення будівництва газопроводів  в с.Борівка , в с.Мазурівка, проведення будівництва газопроводів в с.Бабчинці , смт.Чернівці , с.Березівка.
    2. Вжити заходів щодо завершення реконструкції шкільної їдальні Чернівецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів , дитячого садку в с.Гонтівка , Будинку культури в с.Володіївці , завершення ремонту приміщення школи в с.Саїнка , проведення ремонту доріг комунальної власності в   населених пунктах району ;
    3. Розглянути питання  реконструкції дитячого табору відпочинку "Салют".

3.Сільським , селищній радам  сприяти залученню коштів  до місцевих бюджетів  для вирішення питань  соціально-економічного розвитку територіальних  громад через укладення угод з інвесторами , участі в різноманітних конкурсах та проектах розширення міжнародного співробітництва з муніципальними органами  інших країн.

            4. Вважати пріоритетними завданнями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування :

            * створення нових робочих місць ;

            * залучення інвестицій для створення  підприємств по переробці сільськогосподарської продукції , розробки корисних копалин;

            * повне залучення в господарський облік всіх земельних ресурсів , в тому числі об’єктів водного фонду ;

            * покращення інфраструктури населених пунктів ;

            * забезпечення санітарного та протиепідемічного стану територій , збереження  довкілля.

            5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань планування , бюджету , фінансів ( Я.Д.Говдик).

 

 

 

 

 

                                   Заступник голови районної ради                          С.Злощинський

 

Повернутись